Kazeto pro nadační fond LA VIDA LOCA

Kazeto pro nadační fond LA VIDA LOCA

23.11.2016

Naše společnost se rozhodla pomoci dětem, které se hned po narození ocitnou bez rodičů. Spojila své síly s nadačním fondem LA VIDA LOCA a věnovala jejím prostřednictvím 400 kufříků, do kterých budou dětem nejdříve sestřičky v nemocnici, později náhradní rodiče, pěstouni a vychovatelé ukládat všechny důležité věci a „vzpomínky“.

Ptáte se, kdo navrhnul design kufříku? Samozřejmě děti. Krásné malůvky dělají z kufříků opravdu nadčasovou záležitost. Jejich velikost zase zaručuje, že se do nich vejdou první oblečky, botičky, dudlík, fotky a deník, který je hlavním nositelem všech důležitých informací. Informací, které se všechny ostatní děti dovídají od svých rodičů. Např. jaké bylo v den jejich narození počasí, jaké měli při narození vlásky, co se zrovna důležitého dělo ve světě kolem něj…

„Můj pradědeček, který společnost KAZETO založil, pocházel z velmi chudých poměrů a jeho startovní pozice do života nebyla vůbec jednoduchá. Přesto se díky své píli a odhodlání stal zakladatelem velmi významné továrny, která dodnes produkuje krásné české výrobky a dává práci mnoha lidem. Chci tím vzkázat všem, kterým osud nedopřál „zlatou kolébku“, aby se nepoddali osudu a šli za svým cílem. Dát opuštěným dětem něco málo z našeho umění je hlavně poselstvím, aby se nevzdávaly a šli za svým snem. Je jen na nich, jaké vzpomínky do svého kufříku nasbírají.“ shrnuje za KAZETO jednatel Ing. Libor Budík.  

 

O projektu

ŽIVOT V KUFŘÍKU

Každé dítě má nárok na přesné informace o své minulosti a rodině. Toto právo vnímají děti žijící v bezpečí vlastních rodin jako samozřejmé, svou minulost znají a události minulé si mohou vysvětlovat s ohledem na přítomnost.

Děti odloučené od svých biologických rodin tuto příležitost často nemají, mohly zažít změnu rodiny, sociálních pracovníků, domova i okolí. Jejich minulost může být ztracena a zapomenuta.  Pro takové děti se může stát citový a sociální vývoj přinejmenším obtížný, což může mít negativní vliv na vytváření jejich identity.

ŽIVOTNÍ PŘÍBĚH

Podstatou práce s životním příběhem je snaha o to, aby si děti žijící odděleně od svých původních rodin uvědomily svoji minulost. Shromáždění faktů o této době a o lidech, kteří jsou s ní spojeni, jim pomůže minulost přijmout a vykročit do budoucnosti.

Jelikož informace o narození těmto dětem chybí téměř vždy, rozhodly jsme se je na jejich životní pouť vybavit kufříkem, který obsahuje co nejdetailnější a nejpestřejší informace a „suvenýry“ spojené právě s tímto okamžikem (touto dobou). Doufáme, že všichni, kdo budou o dítě dále pečovat, na tuto myšlenku navážou: budou pracovat s životním příběhem dítěte a pozvolna tak budou plnit kufřík, který symbolizuje cestu životem.

 

Více informací na http://www.nflavida.org/Zpět na všechny aktuality
 

© 2015 - 2023 KAZETO, společnost s ručením omezeným (spol. s r.o.), Husova 19, 750 02 Přerov, Česká republika - Všechna práva vyhrazena