Kufry a balet? Proč ne?

Kufry a balet? Proč ne?

3.11.2016

Rádi bychom Vás pozvali do Národního divadla Brno na nové baletní představení Chvění. Premiéra vystoupení je 10. listopadu 2016. 

Podzimní premiéra bude původní kreací na hudbu Jiřího Pavlici, – v interpretaci Hradišťanu, Filharmonie Brno, Altai Kai a Jumping Drums, a hudbu Henryka Góreckého, kterou pro Balet NdB připraví Petr Zuska, dlouhodobý umělecký šéf baletu ND Praha a nejvýraznější český choreograf současnosti.

Chvění je inspirováno básní Vladimíra Holana Poslední list, ale také současným obrazem našeho světa počátku 21. století. Daleko naléhavěji než kdykoliv dříve dnes zaznívají odvěké otázky, které si myslící bytosti kladou již od nepaměti – kdo vlastně jsme a kam jdeme?

Spolu s Holanem si můžeme položit otázku, která nemilosrdně pronikne do našich niter: Co já? Otázku, která zůstává nezodpovězena, jelikož představuje jedno z největších tajemství lidské existence.

Více informací naleznete na http://www.ndbrno.cz/balet/chveniZpět na všechny aktuality
 

© 2015 - 2024 KAZETO, společnost s ručením omezeným (spol. s r.o.), Husova 19, 750 02 Přerov, Česká republika - Všechna práva vyhrazena