o společnosti

Společnost Kazeto s.r.o. je tradičním výrobcem produktů z lepenky, které slouží jako interiérové doplňky, úložné krabice, hračky, kloboukovky a nýtované kufry. Naše výrobky jsou velmi atraktivní, moderní a mají široké spektrum využití jak v domácnostech, tak v kancelářích.

Stavíme na tradičních výrobních postupech, mistrném umění našich pracovníků, v oblasti designu spolupracujeme se širokou škálou domácích i zahraničních návrhářů.

Naše výrobky můžete spatřit ve všech důležitých prodejních centrech i prestižních destinacích ČR, důležitá část produkce je exportována do zemí EU, Skandinávie, USA a Japonska.

historie

Karel Zejda se původně zabýval výrobou svršku pro boty. Poté v roce 1925 založil firmu zabývající se výrobou koženého zboží. Začal vyrábět kloboukové krabice, cestovní kufry, peněženky a dámské kabelky. V roce 1929 zakoupil část cukrovaru a postavil novou velmi moderní továrnu. V roce 1931 rozšířil produkci o výrobu umělé kůže a následně v roce 1934 o výrobu kovového kování kufrů a lepenky. Následovala výroba pro armádu jako námořnické kufry a pouzdra na dalekohledy. Výroba byla velmi dobře organizována a začínala se přibližovat pásové výrobě.

V roce 1948 byla firma znárodněna. Výroba byla zachována a dále rozšířena pod značkou KAZETO, národní podnik, který vyráběl stále stejný sortiment. V 60. letech začalo KAZETO vyrábět kufry z plastických kůží. Na základě poptávky byla v roce 1972 postavena nová hala na výrobu lepenky.

KAZETO bylo v provozu až do roku 1989, kdy byly vytvořeny podmínky pro restituci a majetek byl vrácen dědicům zakladatele firmy. V roce 1997 byla restituce ukončena založením společnosti KAZETO, spol. s r. o. Založená společnost navázala na tradici zakladatele a její produkce je zaměřena výrobu lepenkových výrobků. Vyrobené zboží je expedováno jak na domácí, tak v převážné míře na zahraniční trh.

 

© 2015 - 2023 KAZETO, společnost s ručením omezeným (spol. s r.o.), Husova 19, 750 02 Přerov, Česká republika - Všechna práva vyhrazena